Капітан бригади Сил ТРО розповів про визволення Київщини

Читать на русском

Капітан бригади Сил ТРО розповів про визволення Київщини

Капітан бригади Сил ТРО розповів про визволення Київщини

Боєць розповідає, що навіть після звільнення Бучі та Ірпеня емоційно відчуває холод в тих районах, де замерзав в 2022 році.

Під час звільнення Ірпеня та Бучі на Київщині було враження, що згориш у вогні. Про це в ефірі телемарафону сказав капітан 130-го батальйону 242-ї бригади Сил ТРО Олексій Фандецький ("Фантом").

"Я думав, що ми згоримо, бо кожен будинок, в який ми заходили та деокупували, просто спалахував як свічка", — зазначає він.

За його словами, ворог все скидав на той будинок, де заходили воїни, щоб знищити українських військових.

"Ми скоро переміщалися, не можна було затримуватися — ми тільки бачили, що за нами все вигорає", — сказав Фандецький.

Він також розповів, що був страшенний холод, коли відбувалися бої за Ірпінь. За його словами, вже пройшло два роки після звільнення міста, але коли проїжджає ті будинки, в яких був у 2022 році, то навіть влітку відчуває холод.

"Емоційно важко, згадуються всі ті страшні картини", — наголосив він.

Також розповів, що було дуже важко переконати людей в період деокупації, що треба поїхати на найближчі 10 діб, бо противник намагатиметься повернутися або знищити місто повністю, бо там українські військові.

Фандецький брав участь у врятуванні людей з Бучі, Ірпеня. Він розказав як в Ірпені біля магазину "Бджілка", бабуся залишилася без квартири й перебувала в аптеці на підлозі, звідки її вивезли в безпечне місце.

За його словами, виносили людей, які не могли пересуватися, а також собак і котів, бо вони б померли.