Плетенчук: доля екіпажу російського Ка-27, знищеного в Криму, невідома

Раніше сьогодні стало відомо, що в окупованому Росією Криму був знищений російський корабельний багатофункціональний вертоліт Ка-27

Після знищення в окупованому Криму російського вертольота Ка-27 сили РФ задіяли для пошукової операції «Раптор» й інші гелікоптери, але доля екіпажу поки невідома, заявив Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

«З наявної інформації можемо казати, що був вибух цієї машини у повітрі. Причини поки не встановлені. Я поки не готовий надати верифіковану інформацію з цього приводу. Тривала пошукова операція. Було задіяно інші гелікоптери. Був задіяний катер «Раптор». Щодо долі екіпажу інформації так само нема. Відбувалося все це недалеко від Чорноморського», – каже Плетенчук.

Він уточнив, що станом на ранок пошукова операція ще тривала. Самі події відбулися сьогодні на світанку.

«Ці події вкладаються в новообрану тактику нового керівництва Чорноморського флоту. До речі, про це постійно питають. Так, можемо додати, що, окрім того, що вони здогадалися застосувати підводний човен, вони так само посилюють повітряну складову. І саме для того, щоб патрулювати узбережжя, щоб виявляти заздалегідь потенційні небезпеки, і як я і сказав, через збільшення застосування авіації, у тому числі досить старої, буде збільшуватися кількість таких кейсів, як сьогодні», – заявив речник.

Раніше сьогодні Плетенчук повідомив, що в окупованому Росією Криму був знищений російський корабельний багатофункціональний вертоліт Ка-27.

У Міноборони Росії це поки що не коментували.

Востаннє про ураження російського вертольота ЗСУ повідомляли на початку лютого. Тоді командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський розповів про ураження на Авдіївському напрямку російського гелікоптера Ка-52.

За даними Генштабу Збройних сил України, від початку повномасштабної війни Росія втратила 325 гелікоптерів та 347 літаків.

Форум