Фінляндія відремонтувала пошкоджений газопровід Balticconnector

balticconnector,газопровід

У Балтійському морі завершився ремонт пошкодженого якорем газопроводу Balticconnector, який з’єднує Фінляндію та Естонію. Він відновить роботу 22 квітня.

Про це повідомили компанії Gasgrid (Фінляндія) й Elering (Естонія), передає LIGA.net.

Цілісність і міцність труби успішно перевірили водою під тиском.

Після цього трубу потрібно висушити зсередини й заповнити газом.

"Введення в експлуатацію планується завершити 22 квітня, коли ринок знову може користуватися морським газопроводом Balticconnector", – повідомили компанії.

Естонсько-фінський спільний газопровід Balticconnector відкрили у грудні 2019 року. Довжина підводної частини Balticconnector від естонського портового міста Палдіскі до фінського Інкоо становить 77 км. Наземна частина займає 55 км в Естонії і 21 км у Фінляндії.

Мета Balticconnector полягала в забезпеченні транспортування газу між Фінляндією, Естонією і Латвією без додаткових витрат й зменшення залежності місцевих ринків від російського "Газпрому".

Gasgrid і Elering зупинили Balticconnector у ніч проти 8 жовтня 2023 року через падіння тиску в газопроводі внаслідок витоку газу. Через кілька днів виявилося, що газопровід обірвався через пошкодження в економічній зоні Фінляндії. Крім газопроводу, в тому ж районі був пошкоджений телеком-кабель між Фінляндією й Естонією та ще один кабель між Естонією і Швецією.

25 жовтня поліція Фінляндії розказала, що підняла з дна зламаний якір. Міністр оборони Естонії Ханно Певкур в одному з інтерв’ю повідомив, що китайське судно Newnew Polar Bear, яке підозрюють у пошкодженні газопроводу, тягнуло цей якір по дну 185 км. Не виключено, що це було зроблено умисно.