Залізниця, яку рф будує на окупованій території, може бути серйозною проблемою, — ГУР

 Залізниця, яку рф будує на окупованій території, може бути серйозною проблемою

Зусилля росії щодо будівництва нової залізничної лінії на окупованих територіях України майже дійшли кінця. Цей крок може вплинути на стратегічну ситуацію в регіоні .

Окупаційні сили росії активно працюють над створенням залізниці, яка проляже через території України, зараз під контролем Росії. Ця інформація була розкрита Кирилом Будановим, керівником Головного управління розвідки українського Міноборони, під час його виступу на телемарафоні.

За словами Буданова, процес спорудження залізниці, що має сполучити Росію з окупованими південними регіонами України, знаходиться на завершальному етапі. Це створює додаткові виклики для України.

Втім, він зазначив, що українські військові мають необхідний досвід та засоби для протидії таким загрозам, наводячи приклад із досвідом пов’язаним з Кримським мостом.Євген Балицький, призначений Росією гауляйтер Запоріжжя, у листопаді 2023 року заявив про плани з’єднати Ростов-на-Дону, Маріуполь, Бердянськ та Крим залізницею.

Він стверджував, що таке з’єднання зможе захистити рух від ударів ЗСУ. Паралельно, Володимир Путін, президент Росії, в березні того ж року анонсував створення залізничного маршруту з Ростова до Криму, зокрема з відновленням доступу до Бердянська.

Розвідувальні звіти підкреслюють, що існуюча мережа залізниць проходить через райони, що лежать в зоні досяжності українських високоточних ударних систем далекого радіусу дії.За цими даними, стратегічне значення нової залізничної лінії для Росії важко переоцінити, оскільки вона може використовуватися як для логістичної підтримки своїх військових сил, так і для зміцнення контролю над окупованими територіями.

Однак, заяви українського військового керівництва дають зрозуміти, що Україна готова протистояти цій загрозі, маючи на озброєнні ефективні засоби впливу.Це будівництво не тільки відображає військові амбіції Росії, але й підкреслює значення сучасних залізничних магістралей у веденні гібридних воєн.

Україна, у свою чергу, продемонструвала високий рівень обізнаності та готовності використовувати свій оборонний потенціал для захисту своєї території і суверенітету.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому "Telegram"-овому каналі та Facebook !