Молдова продовжила обмеження на імпорт українського зерна ще на три місяці

зерно,агропродукція

Молдова продовжила ще на три місяці дію режиму ліцензування імпорту трьох українських сільськогосподарських культур – пшениці, кукурудзи та насіння соняшника.

Про це повідомили у Міністерстві сільського господарства країни, передає Інтерфакс-Україна.

За результатами постійного моніторингу відомства, серед запасів зерна на складах аграріїв, як і раніше, є близько 398,34 тис. тонн пшениці, близько 1,3 млн тонн кукурудзи та 350 тис. тонн насіння соняшнику врожаю минулого року.

"Основна мета (продовження ліцензування, – ред.) полягає у підтримці стабільних внутрішніх цін та створенні можливостей для вітчизняних виробників отримувати вигоду зі свого врожаю та підтримувати свою конкурентоспроможність. Він також спрямований на ліквідацію існуючих запасів та запобігання створенню надлишку виробництва по відношенню до внутрішнього попиту", – наголошується у повідомленні.

Відтак, уряд Молдови ухвалив рішення продовжити імпорт пшениці, кукурудзи та насіння соняшнику виключно за ліцензією.

Ліцензію на імпорт матимуть право лише юридичні або фізичні особи, які здійснюють економічну діяльність у сфері виробництва олії та рослинних жирів, продуктів борошномельного виробництва, препаратів для годування сільськогосподарських та племінних тварин.

Читайте також: Найбільший виробник олії у Молдові зупинив завод через брак українського соняшнику

До заяви на видачу імпортної ліцензії мають бути додані документи, що обґрунтовують необхідність поповнення запасів, пояснили у Мінсільгоспі.

У міністерстві додали, що з жовтня 2023 року пшениця до Молдови не ввозилася, крім насіння для весняної посівної. Отримано ліцензію на ввезення близько 1500 тонн насіння соняшника, з них 1200 тонн призначено для кондитерської промисловості (це сорти, які в країні не вирощуються). Також було запропоновано ліцензію на імпорт 44 тонн кукурудзи для попкорну.

Як повідомлялося, режим ліцензування імпорту до Молдови українських пшениці, соняшнику та кукурудзи було запроваджено у жовтні 2023 року після вимог молдовських аграріїв заборонити їх ввезення за прикладом країн Східної Європи.

Автор: Юлiя Недашківська