Справу колишнього заступника командира кримського "Беркуту", причетного до розгону Майдану, передано до суду

Справу колишнього заступника командира кримського

Справу колишнього заступника командира кримського "Беркуту", причетного до розгону Майдану, передано до суду

Обвинувальний акт проти колишнього заступника командира ПМОП "Беркут" ГУ МВС України в АР Крим було направлено до суду. Унаслідок незаконних дій цього колишнього міліціонера понад 100 учасників акцій протесту в центрі Києва у лютому 2014 року отримали тілесні ушкодження.

Зараз зловмисник переховується на тимчасово окупованій території. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Під час слідства було встановлено, що експравоохоронець організував 18 лютого 2014 року незаконне перешкоджання проведенню мирних зборів і демонстрацій у центрі Києва за допомогою фізичного насильства та спецзасобів. Ці незаконні дії призвели до тілесних ушкоджень понад 100 учасників зборів.

Йому інкриміновано незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 121 КК України).

Обвинувачений переховується на тимчасово окупованій території України — АР Крим, тому досудове розслідування здійснювалося у спеціальному порядку (in absentia). Також суд обрав стосовно колишнього "беркутівця" запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Раніше цього колишнього "беркутівця" вже засудили в іншій справі до 15 років позбавлення волі за державну зраду, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів 10-11 грудня 2013 року.