РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)

В РПЦ заявили, що “спеціальна військова операція є новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним, що ведеться на землях Південно-Західної Русі з 2014 року”.

Про це йдеться у “наказі XXV Всесвітнього російського народного собору «Сьогодення та майбутнє русского міра» соборного з’їзду”, який відбувся 27 березня 2024 року в залі храму Христа Спасителя в Москві під головуванням голови ВРНС Патріарха Московського Кирила, повідомляє РІСУ.

Текст оприлюднено на офіційному сайті РПЦ.

Учасники народного собору вважають, що “у ході СВО російський народ зі зброєю в руках відстоює свої життя, свободу, державність, цивілізаційну, релігійну, національну та культурну ідентичність, а також право жити на власній землі у межах єдиної Російської держави”.

“З духовно-моральної точки зору спеціальна військова операція є священною війною, в якій Росія і її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримуючого», що захищає світ від натиску глобалізму і перемоги Заходу, що впав у сатанізм”, – йдеться у документі.

У РПЦ планують, що після завершення СВО вся територія сучасної України має увійти до зони виняткового впливу Росії.

“Можливість існування на цій території русофобського, ворожого Росії та її народу політичного режиму, так само як політичного режиму, керованого з ворожого Росії зовнішнього центру, повинна бути повністю виключена”, – заявляють у Москві.

«Аргумент»