У раді правосуддя показали відео з місця ДТП із суддею Тандиром

У раді правосуддя показали відео з місця ДТП із суддею Тандиром

У раді правосуддя показали відео з місця ДТП із суддею Тандиром

Патрульні записали всі деталі надзвичайної події за участю судді Олексія Тандира. На відео з місця подій видно, як він спершу заламує руки, а потім відмовляється пройти алкотест.

Чоловік, який був присутній на місці смертельної ДТП на Житомирській трасі 25 травня 2023 року, вголос каже, що збив людину. Він каже це кілька разів у присутності співробітників патрульної поліції. Після цього він спочатку погоджується, а згодом відмовляється пройти тест на наявність алкогольного сп’яніння. Кадри з місця ДТП оприлюднили під час засідання Вищої ради правосуддя (ВРП), яка розглядала справу судді Олексія Тандира. Відео оприлюднено під час онлайн-трансляції засідання.

Засідання Другої дисциплінарної палати ВРП відбулося 10 квітня. Щоб зрозуміти, що саме сталося на місці ДТП, внаслідок якої загинув нацгвардієць, оприлюднили відео з патрульних бодікамер. Можна побачити точний час, коли людину збили на смерть – 23:59:31 25 травня 2023 року. У певний момент запису чутно гучний удар і правоохоронці біжать на місце подій, де й бачать чоловіка у білій сорочці, який вийшов із машини.

"Фокус" не публікує повну версію запису з етичних міркувань. Однак на сторінці Facebook Аналітично-адвокаційного центру Dejure є компактна версія запису.

На записі можна побачити чоловіка у білій сорочці, схожого на суддю Тандіра. Він стоїть навколішки, тримається руками за голову і говорить про збивання людини.

"Я що, когось збив? Це я його збив, так? Як я міг його збити!"

Після цього показують спробу патрульних зробити алкотест. Як відомо з запису, фігурант спочатку начебто погодився на процедуру. Але потім заявив, що цього не робитиме. Також була відмова показати документи. Чути як чоловік заявляє, що він не водій, а пасажир.

"Я вас вважаю упередженими людьми. Я не водій, я пасажир", – чути на відео.

Крім того, патрульні кажуть, що чують запах алкоголю та бачать ознаки сп’яніння. У відповідь фігурант каже: "Я знаю".