Генерал розповів про тактику ЗС РФ, яка може спрацювати: хочуть взяти Часів Яр і Покровськ

Генерал розповів про тактику ЗС РФ, яка може спрацювати: хочуть взяти Часів Яр і Покровськ

Генерал розповів про тактику ЗС РФ, яка може спрацювати: хочуть взяти Часів Яр і Покровськ

Окупанти мають сили, озброєння та особовий склад для того, щоб не зупинятися та продовжити просування на Донбасі. Загроза зберігається для низки населених пунктів, розповів ексзаступник голови Генштабу ЗСУ Ігор Романенко.

Завданням російських військових є захоплення Часового Яру на Донеччині. Після цього вони можуть зосередитися на Покровську, Слов’янську та Краматорську. Про це повідомив колишній заступник голови Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко у коментарі OBOZ.UA.

За його словами, окупанти не зупиняться та просуватимуться.

"Їхнє завдання — взяти Часів Яр, потім Покровськ, а далі мати розвиток подій на Слов’янськ, Краматорськ... Вони мають сили на це, озброєння та особовий склад", — сказав Ігор Романенко.

Він зазначив, що ворог може просуватися завдяки тактиці, про яку говорив військовий оглядач німецького видання Bild Юліан Рьопке — обхід позицій із флангу та одночасний прямий удар. Романенко зазначив, що в Україні кажуть, що противник не досяг мети. Натомість росіяни відзначають досягнення більшого, ніж є насправді.

"Однак згодом, завдяки таким своїм діям, вони захоплюють чергові території та все сягає історії. Тому загроза є і для Красногорівки, і для Часового Яру", — пояснив він.

Романенко наголосив, що це не нова тактика. Зокрема, ворог не може захопити Вугледар у лоба, як колись зайшов до Мар’їнки, великою кількістю росіяни хочуть зайти з північного сходу до тилу Вугледару, щоб ЗСУ вийшли. Однак для одночасної атаки в лоб, ліворуч і праворуч потрібні сили, які є у ЗС РФ.

Він додав, що поки що повідомлення про успіхи окупантів не відповідають дійсності, проте вони можуть просунутися за кілька днів або тиждень. Тоді як у ЗСУ зараз проблеми із озброєнням, технікою та кількістю особового складу.