В українському IT скаржаться на небувалу кризу

В українському IT скаржаться на небувалу кризу

В українському IT скаржаться на небувалу кризу

Лише 9% українських айтішників мають зарплату $6000 або більше. Найчастіше це розробники або DevOps-спеціалісти. Причиною спаду доходів у галузі стало російське вторгнення, яке понесло за собою значні зміни у цій сфері.

Про це свідчать результати дослідження DOU. Український інформаційно-технологічний (ІТ) сектор є одним з найдинамічніших галузей у країні, а його розвиток і зміни відбуваються у швидкому темпі, зазначають фахівці.

На початку 2021 року лише обмежена кількість українських айтішників мала змогу похвалитися зарплатою в розмірі $5000 і більше. Проте, до кінця того ж року ця ситуація змінилася, і частка фахівців з таким доходом значно зросла. Але вторгнення Росії в 2022 році раптово змінило картину. Значна частина фахівців тепер заробляє менше $2000, а кількість тих, хто отримує від $2000 до $4999, також зменшилася.

Доходи в українському IT протягом трьох років qkxiqdxiqdeihrant

Нині лише 9% українських айтішників мають зарплату в розмірі $6000 або більше. Серед них переважають розробники та DevOps-спеціалісти. Ці високі зарплати стали рідкістю, згадка про компенсацію у розмірі $10K вже звучить екзотично. У нетехнічних фахівців спостерігаються інші тенденції, зокрема, зростання заробітної плати.

Який дохід отримують айтівці в Україні 2024

Що впливає на зарплату IT-спеціаліста

Зарплати в українському ІТ-секторі постійно змінюються, відбиваючи різноманітні впливи, включаючи геополітичні, технічні та економічні фактори. Аналітики назвали ряд факторів, який може прямо впливати на зарплатню, а саме:

  • Вибір компанії

Вибір правильної компанії може визначити вашу зарплату. Стартапи готові платити високі зарплати досвідченим технічним фахівцям Senior+ з гарним рівнем англійської мови.

  • Зміна роботи

За досвідом багатьох технічних фахівців, які працювали в п’яти або більше компаніях, 44% Senior+ фахівців з гарним рівнем англійської мови отримують понад $6000.

  • Місце проживання

Місце проживання впливає на заробітну плату менше, ніж раніше. Масові переїзди фахівців та віддалена робота змінили ситуацію. Тепер у Києві, Львові та Ужгороді близько 10% айтівців отримують понад $6000, тоді як в Одесі таких лише 5%.

  • Технічні навички та спеціалізація

Технічні навички та спеціалізація також впливають на суму доходу. Найбільші шанси на отримання понад $6000 мають менеджери високого рівня, а також досвідчені фахівці DevOps.