ЗМІ: Росія змінила тактику ударів по українській енергетиці

Російські терористи змінили тактику атак енергоінфраструктури України, використовуючи високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених, ніж Київ, районах. Про це пише Financial Times.

Видання нагадує, що в період з 22 по 29 березня Росія завдала ударів по семи ТЕС – всі в інших регіонах, крім Києва, який має одну з найкращих систем протиповітряної оборони в країні. Російські ракети також влучили у дві гідроелектростанції. Група ДТЕК втратила близько 80 відсотків свого виробництва електроенергії внаслідок російських атак, здійснених в останній тиждень березня. П’ять теплоелектростанцій ДТЕК змушені були зупинити роботу.

“Та сама кількість ракет, яка використовувалася під час зимової атаки 2022-23 років, зараз спрямована на п’ять-шість енергетичних об’єктів в одному регіоні”, – сказала керівник відділу комунікацій “Укренерго” Марія Цатурян.

Вона додала, що окупанти намагаються відключити від електропостачання великі промислові регіони та міста. Голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус заявив, що друга важлива відмінність від зими 2022-2023 років полягає в тому, що Росія тепер також використовує дорогі високоточні балістичні ракети.