Шевченківський суд Києва відмовився зняти арешт з частки Фрідмана у «Київстарі»

Читать на русском

Шевченківський суд Києва відмовився зняти арешт з частки Фрідмана у «Київстарі»

Шевченківський суд Києва відмовився зняти арешт з частки Фрідмана у « Київстарі »

У Києві Шевченківський райсуд відмовився зняти арешт з частки Фрідмана у «Київстарі».

Про це редакція 368.media дізналася з ухвал по справі за ч. 3 ст. 110-2 КК.

Адвокат Мотрук М.В., що діє в інтересах російського олігарха просив суд скасувати арешт на 0,005345% статутного капіталу ПрАТ «Київстар» вартістю 35 тис. гривень у вигляді 0,005345% акцій (цінних паперів), які належать іноземній юридичній особі Veon Ltd (Бермудські острови/Королівство Нідерланів), а також заборону Міністерству юстиції та його територіальним органам, нотаріусам, акредитованим суб`єктам, Державній реєстраційній службі, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, іншим органам державної влади, ПАТ «Національний депозитарій України», іншим депозитарним установам здійснювати державну реєстрацію змін (інші дії), пов’язаних зі зміною корпоративних прав (часток) у статутному капіталі зазначених юридичних (фізичних) осіб, зміною акціонерів (власників акцій), а також здійснювати державну реєстрацію змін (інші дії), пов’язаних зі зміною власників усього зазначеного майна.

Заявник зазначив, що Veon Ltd є міжнародною телекомунікаційною компанією зі штаб-квартирою в Нідердандах та не має жодного відношення до розслідуваного кримінального провадження. Так само, як не має відношення до вчинення кримінальних правопорушень і ПрАТ «Київстар», яке управляється президентом (громадянином України) та наглядовою радою, у складі якої є громадяни України, США, Євросоюзу, Туреччини із високою бізнес-репутацією та тривалим досвідом менеджерської роботи. Також заявник зазначає, що докази, якими обґрунтовується накладений арешт здобуті з порушенням порядку їх отримання, визначеному КПК України. Крім того, заявник зауважував, що накладений арешт істотно та негативно впливає на права власника арештованого майна, що не співмірно із завданнями кримінального провадження. Суд не знайшов підтверджень слів адвоката та не скасував арешт.

У січні Київський апеляційний суд підтвердив накладений у жовтні минулого року в рамках кримінальної справи проти Михайла Фрідмана арешт 47,855345% акцій найбільшого українського оператора зв’язку «Київстар» і 100% найбільшого гравця на ринку мінеральних вод IDS Ukraine, зазначено в постанові суду від 18 грудня, оприлюдненій 1 січня.

Згідно з інформацією в державному реєстрі судових рішень, суд об’єднав апеляції VEON Ltd. VEON Holdings B.V., ТОВ «Київстар.Тех» і «Юкрейн Тауер Компані», а також New World Value Fund Limited, що володіє 34,83% IDS Ukraine, і низки інших осіб.

Своєю чергою VEON наголошував, що не входить до будь-якого консорціуму і не має договірних відносин із консорціумом «Альфа-Груп», підконтрольним Фрідману, а сам Фрідман та інші підсанкційні особи не мають статусу кінцевих бенефіціарів VEON.

Компанія також вказувала, що накладення арешту на корпоративні права «Київстару» призведе до зупинки або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності, яка має критичну важливість в умовах воєнного стану в Україні.

Апелянти щодо арешту акцій компаній групи IDS Ukraine наголошували, що в разі конфіскації активів Фрідмана йтиметься лише про 18,23% частки корпоративних прав, а частка решти підсанкційних представників групи «Альфа», які не проходять у цій кримінальній справі, становить 31,76%.

New World Value Fund Limited наголосила, що її бенефіціарами виступають громадяни Великої Британії, жодним чином не пов’язані з «Альфа-Груп».

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва 13 жовтня зменшив пакет заарештованих акцій ПрАТ «Київстар» із 99,994654% до 47,85%, а заарештовану частку ТОВ «Лайфселл» — зі 100% до 19,8% у рамках забезпечувальних заходів у відкритій наприкінці вересня справі проти співвласника «Альфа-Груп» Фрідмана. Такі зміни в ухваленій раніше постанові від 4 жовтня він зробив на підставі клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора у зв’язку з опискою.

Щодо решти заарештованих активів Шевченківський суд підтвердив правильність їхнього первісного опису. Під арештом залишаються, зокрема, корпоративні права чотирьох афілійованих із «Київстаром» компаній, зокрема: Kyivstar.Tech (100%), Helsi (69,99%), «Юкрейн Тауер Компані» (100%) і «Вимпелком Глобал Сервісіз Україна» (100%).

У переліку заарештованих акцій також 100% пов’язаних із «Лайфселл» ТОВ «Пейселл» і «Укртауер» та активи у фінансовому секторі по 100% СК «Альфа Страхування», «Альфа Лізинг Україна», «Паритет Фінпанс», «Сенс Діджитал», «Універсальна лізингова компанія «Альфа».

Нагадаймо, у жовтні 2023 року СБУ оголосила підсакційного російського олігарха Михайла Фрідмана у розшук.