ЗМІ: Кемерону, схоже, не вдалося переконати Трампа розблокувати допомогу Україні

Спроба міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу у розмірі 60 мільярдів доларів , схоже, провалилася. Про це повідомляє The Guardian.

За інформацією видання, під час приватної вечері у Флориді Кемерон закликав Трампа визнати інтерес США до того, щоб російський диктатор Володимир Путін не отримав винагороду за захоплення територій України. Глава британського МЗС також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні у липні цього року для кожного члена НАТО будуть розроблені плани досягнення чи перевиконання цільових витрат на оборону.

Кемерон сподівався, що Трамп дасть сигнал про зміну курсу, принаймні полегшивши йому шлях до зустрічі з Джонсоном. Проте зустріч зі спікером Конгресу США Майком Джонсоном так і не відбулася.

Видання зазначає, що аргументи Кемерона – як раціональні, так і емоційні – схоже, натрапили на боротьбу за владу всередині Республіканської партії. Радикальні республіканці, які виступають проти допомоги Україні, продовжують загрожувати Джонсону відставкою, якщо він поставить пакет допомоги на голосування.

Тим часом команда передвиборної кампанії Трампа заявила, що на вечері обговорювалися “майбутні вибори в США та Великій Британії, політичні питання, пов’язані з Brexit, необхідність для країн НАТО виконати вимоги витрат на оборону та припинення вбивств в Україні”.