Google може зробити платним пошук на основі штучного інтелекту,

google

Корпорація Google розглядає можливість стягувати плату за пошук на основі штучного інтелекту в рамках великої зміни бізнес-моделі.

Про це пише Financial Times із посиланням на джерела, передає ЕП.

"Запропонована модернізація пошукової системи, яка є "дійною коровою", стане першим випадком, коли компанія зробить будь-який зі своїх основних продуктів платним, і покаже, що вона все ще бореться з технологією, яка загрожує її рекламному бізнесу, майже через півтора року після дебюту ChatGPT", – пише газета.

За словами трьох джерел, обізнаних із планами компанії, Google розглядає варіанти додавання певних пошукових функцій зі штучним інтелектом до своїх преміум-сервісів, які вже дають доступ до АІ-асистента Gemini в Gmail і Docs.

При цьому звичайний пошук залишиться безкоштовним, але реклама буде показуватися і в ньому, і за підпискою.

"Інженери розробляють технологію, необхідну для розгортання сервісу, але керівництво ще не ухвалило остаточного рішення про те, чи запускати його і коли", – розповів один зі співрозмовників.

Google, який отримує від реклами більше половини виручки ($175 млрд), шукає вирішення проблеми "ножиць" між якістю пошуку та його рекламною віддачею. ШІ-чатботи часто дають точну і вичерпну відповідь на поставлене запитання, чим зупиняють подальший пошук користувача (а заодно показ пов’язаної реклами і переходи на сайти рекламованих компаній), пише FT.

При цьому собівартість такого запиту набагато вища. ШІ-пошук сам по собі не обіцяє зростання ринкової частки – це видно на прикладі Bing від Microsoft, який інтегрував OpenAI ще рік тому.

У Google заявили, що компанія "не працює і не розглядає" можливість пошуку без реклами, але "продовжуватиме створювати нові преміум-можливості та сервіси, щоб розширити наші пропозиції підписки в Google".