Шахраї за підробленими документами намагаються вкрасти посилки українців на "Новій пошті"

Читать на русском

Шахраї за підробленими документами намагаються вкрасти посилки українців на

Шахраї за підробленими документами намагаються вкрасти посилки українців на "Новій пошті"

В Україні шахраї почали намагатись забирати чужі посилки на "Новій пошті" за підробленими документами. Діють вони групами по кілька осіб і працюють із посилками, які отримувач відмовляється приймати та відправляє назад.

Про такий випадок розповів користувач соцмереж із Вінниці. У нього аферисти хотіли вкрасти товар на 175 тис.₴

"Надходить замовлення на [відправку] 7 ігрових вживаних ноутбуків до Києва. Загальна вартість товару 175 тис.₴ У Києві цей товар оглядають та відмовляються від отримання. Потім [ми дізналися], що подивилися лише 1 ноутбук із 7. Тобто це був формальний перегляд", – розповідає деталі того, що сталося, чоловік.

Після цього, за його словами, посилка повернулася до Вінниці. У відділення "Нової пошти" по неї прийшов інший чоловік, який "показав паспорт, що він і є відправником".

"Тобто він якимось чином підробив паспорт. І хотів забрати ці ноутбуки, наче він це ми. І тому, що у нього є паспорт, йому ці ноути можуть видати навіть без смс", – пояснив реальний відправник.

Утім, зазначив він, вкрасти ноутбуки шахраю не вдалося. Однак лише з тієї причини, що у "Новій пошті" були знайомі з реальним відправником.

"Нас набрали, ми під’їхали, але той сів у тачку та змотав. Зрозуміло, що потрібно було викликати правоохоронців. Але нам пояснили, що працівники "Нової пошти" здивувалися, що таке може статися", – резюмував він.

Що кажуть у "Новій пошті"

У самій "Новій пошті" вже відреагували на ситуацію. Під репостом цього відео в X (ексTwitter) вони уточнили: за умовами компанії, "ідентифікація по СМС додатково також здійснюється".

Що кажуть у  qkxiqdxiqdeihrant

Поштовий оператор також надав посилання на правила отримання відправлень. Де справді вказується, що для цього потрібно надати смс – причому як фізособам-підприємцям (ФОПам), так і їхнім представникам.

Утім, визнали користувачі соцмережі, виключати окремих випадків неналежного виконання персоналом своїх обов’язків не можна. А тому існувала ймовірність того, що за інших обставин посилку шахраю видати все-таки могли.

Користувачі соцмережі визнали, що виключати окремі випадки неналежного виконання персоналом своїх обов’язків не можна