У Росії зняли відео з професійними акторами для підриву мобілізації в Україні, – ISW

Читать на русском

У Росії зняли відео з професійними акторами для підриву мобілізації в Україні, – ISW

У Росії зняли відео з професійними акторами для підриву мобілізації в Україні, – ISW

Росія продовжує докладати зусиль для зриву мобілізації в Україні. Російські пропагандисти почали поширювати відео, покликане підірвати довіру українців до української влади, воно зняте досить якісно, що свідчить про те, що створювався ролик у рамках узгодженої інформаційної операції з серйозним фінансуванням.

Про це повідомили в Інституті вивчення війни (ISW). Посіяти внутрішнє невдоволення в Україні загарбники намагаються шляхом протиставлення пересічних українців, які воюють, та "дітей еліти", які у цей час продовжують жити розкішним життям.

"Проросійські канали поширюють пропагандистське відео про мобілізацію в Україні, покликане підірвати довіру українців до української влади. Це пропагандистське відео має високу виробничу цінність і кінематографічну витонченість, що свідчить про те, що воно є продуктом узгодженої інформаційної операції, яка добре забезпечена ресурсами", – зазначили аналітики.

Російське опозиційне видання "Агентство" розповіло, що ролик під назвою "Його синок – еліта, а ти – м’ясо" росіяни зняли українською мовою. Сюжет побудований на протиставленні життів дітей еліти та звичайних українських військових і поширюється с коментарями на кшталт того, що відео було зняте "для українських чоловіків, яких насильно відправляють у окопи гинути за київський режим, тоді як діти еліти кайфують" (так написав один з російських z-пропагандистів, що серед перших взявся поширювати ролик).

У відео показано двох "українців", один з яких насолоджується життям, а іншого силоміць забрали на фронт, де він зрештою був поранений. Ключова думка, яку пропагандисти намагаються вкласти у голови українців, зазначена у кінці ролика: "Ти знаєш, чиїх синів мобілізація не стосується".

"Мажора" у ролику зіграв професійний актор Максим Громов, який нині живе у Москві та брав участь у виставах столичного театра "Антреприза". Раніше він засвітився в одному з кринжових пропагандистських роликів, що закликали росіян на "вибори" Володимира Путіна. У ньому жителів РФ переконували: "Ідіть на вибори, інакше станете геями".

Українського військового ж зіграв актор з Тюмені, що знімався у низці російських фільмів.

У Росії зняли відео з професійними акторами для підриву мобілізації в Україні – ISW qkxiqdxiqdeihrant

Обидва актори з російськими журналістами говорити щодо своєї участі у зйомках відмовилися.

"Кремль і раніше використовував високоякісні пропагандистські відеоролики як частину централізованих інформаційних операцій, і характеристики цього нещодавнього відео вказують на те, що відео підтримує ширші зусилля Кремля, спрямовані на підрив довіри українців до уряду, мобілізаційні зусилля українців і сіяння внутрішнього невдоволення", – зазначили у ISW.

Тим часом в "Агентстві" озвучили очевидну річ, яка чомусь не спадає на думку росіянам: головна ідея ролика повною мірою відповідає реаліям РФ. З тією лиш відмінністю, що українські воїни захищають свої родини та свою землю, а росіян женуть на смерть невідомо за що.

Нагадаймо, раніше в ISW розповіли, що служба зовнішньої розвідки РФ активізувала зусилля зі звинувачення України у теракті в "Крокусі". У країні-агресорці навмисно заперечують будь-яку відповідальність чи причетність до нападу "Ісламської держави", бойовики якої зізналися у скоєному.

Аналітики переконані: подібна зацикленість Кремля на тому, щоб покласти провину на Київ, є загрозою безпеці для самої РФ. Адже Кремль, який намагається отримати зиск від страху росіян після нападу і "конвертувати" його у збільшення підтримки агресії проти України, не протидіє вірогідним подальшим атакам.