Bloomberg: Росіяни можуть залишити ОАЕ через пильніші перевірки з боку банків

Читать на русском

Bloomberg: Росіяни можуть залишити ОАЕ через пильніші перевірки з боку банків

Bloomberg: Росіяни можуть залишити ОАЕ через пильніші перевірки з боку банків

Потік російських грошей в ОАЕ став сповільнюватись і навряд чи зможе збільшитися. Банки країни стали ретельніше дотримуватись західних санкцій.

Про це повідомляє Bloomberg.

Видання пише, що деякі особи, які прибули з Росії, тепер розглядають можливість переїзду до нових юрисдикцій чи навіть повернення додому.

Російські організації, які відкривають рахунки, тепер з більшою ймовірністю зіткнуться з пильною увагою з боку місцевих банків.

"ОАЕ зазнають посиленого тиску з боку США з метою боротьби з потенційним ухиленням від санкцій", — йдеться у матеріалі.

Інвестиційна імміграційна фірма Henley & Partners каже, що деякі з її російських клієнтів або скоротили свої активи у сфері нерухомості в Дубаї, які вони купили два роки тому, або зберегли невелику базу та повернулися до Москви.

Банки почали відмовляти росіянам

Банки ОАЕ, зокрема ПАТ "Емірейтс НБД Банк" ПАТ "Машрекбанк" та ПАТ "Перший банк Абу-Дабі", посилили контроль над російськими організаціями і в останні місяці намагалися забезпечити суворіше дотримання санкцій США.

Банкіри із Дубая заявили, що деяким росіянам, які потрапили під санкції, банки відмовили в обслуговуванні.

"Деякі люди, які мають політичні погляди або зв’язки з особами, які перебувають під санкціями, також зіткнулися з труднощами під час роботи з банківськими рахунками", — пише Bloomberg.

Не всі росіяни покинуть країну

Видання зазначає, що не всі росіяни готові повністю відмовитися від ОАЕ. Виробник алюмінію United Co.Rusal International ПАТ переніс глобальні торговельні операції до Дубаї наприкінці минулого року.

Нафтотрейдери, багато з яких переїхали з Женеви та Лондона на початку війни, також, як і раніше, віддають перевагу ОАЕ, використовуючи дирхам як зручну альтернативу долару.

"Але навіть ця когорта зіткнулася з жорсткішим контролем з жовтня, коли США посилили дотримання своїх санкцій щодо обмеження цін на нафту", — написало видання.