США передали РФ не всю інформацію про загрозу теракту під Москвою – The New York Times

США попередили Росію про загрозу терактів 7 березня, але спецслужби РФ орієнтувалися на вказаний часовий проміжок і не запобігли нападу

Спецслужби США передали Росії лише частину інформації про загрозу теракту в Москві, яка вони мали, пише The New York Times 28 березня. Причиною цього стало побоювання розкрити джерела інформації, зазначає видання.

«Ворожі відносини між Вашингтоном і Москвою не дозволили США надати будь-яку інформацію про план терористів понад необхідну – через побоювання, що російська влада може дізнатися джерела або методи розвідки», – вказує NYT.

Співрозмовники видання серед американських чиновників припустили, що в Росії, отримавши на початку березня інформацію про високий ризик теракту протягом найближчих 48 годин, могли насамперед зосередитися на часових рамках, і коли в цей період нападу не сталося, сприйняли попередження з недовірою.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков у відповідь на прохання прокоментувати публікацію заявив, що в Кремлі про це нічого не знають. Він також закликав ставитися до матеріалів NYT «з великою обережністю».

Посольство США в Росії 7 березня повідомило, що «екстремісти найближчим часом планують атакувати великі скупчення людей у Москві» і закликало своїх громадян уникати таких скупчень. Уже після теракту в «Крокус Сіті Холі» директор ФСБ Олександр Бортников визнав, що спецслужби США попереджали російську сторону про напад, але заявив, що це була «інформація загального характеру» і що на той момент вона «не підтвердилася».

За три дні до нападу президент Росії Володимир Путін характеризував як «провокаційні» заяви про можливість терактів у Росії. «Все це нагадує відвертий шантаж і намір залякати, дестабілізувати наше суспільство», – говорив він на колегії ФСБ.

Форум