Путін доручив розробити російську альтернативу для PlayStation та Xbox

путін

Володимир Путін доручив організувати в Росії виробництво власних ігрових консолей та відеоігор.

Відповідний пункт міститься у переліку доручень Путіна російському уряду за підсумками наради з соціально-економічного розвитку Калінінградської області, оприлюднений на сайті Кремля 25 березня, пише російська редакція Forbes.

"Розглянути питання про організацію виробництва стаціонарних та портативних ігрових приставок та ігрових консолей, а також про створення операційної системи та хмарної системи доставки ігор та програм користувачам", – йдеться у документі.

Речник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що це доручення передбачає розробку російських ігрових консолей та створення в Росії власної ігрової індустрії.

"Так. Про це неодноразово йшлося на нарадах за участю президента", – відповів він на запитання російських пропагандистів, чи передбачає доручення Путіна створення в країні повноцінної та незалежної ігрової індустрії як альтернативи західній.

"І, звичайно, це стосується не тільки футбольного симулятора", – додав Пєсков.

За даними російських ЗМІ, за підсумками 2023 продажі ігрових консолей в Росії зросли вдвічі – до 1,3 млн пристроїв.

Читайте також: "Все російське там – погане": Путін доручив обмежити доступ росіян до найпопулярніших онлайн-ігор

Як повідомлялося, компанія Microsoft (виробляє ігрові консолі Xbox) призупинила продаж нових продуктів та надання послуг клієнтам у Росії в березні 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

Тоді ж аналогічне рішення ухвалила компанія Sony, яка виробляє консолі PlayStation.

У квітні 2023 року Microsoft припинила надавати гарантійне обслуговування ігрових консолей Xbox у Росії.

Автор: Михайло Орлюк