Розвідка Британії проаналізувала, для чого Росія створює «Дніпровську річкову флотилію»

Антонівський міст через Дніпро, який з’єднує Херсон із лівобережжям, Херсон, Україна, 19 липня 2022 рок

«Дніпровська річкова флотилія», про створення якої оголосив міністр оборони Росії Сергій Шойгу 20 березня, відповідатиме за охорону водних шляхів Дніпра та островів, які відділяють окуповані Росією території на Херсонщині. Про це повідомляє британська розвідка у зведенні за 27 березня.

«Росія, ймовірно, хоче завадити українським переправам через річку, таким як операція зі створення та утримання Кринського плацдарму», – зазначено у повідомленні.

Розвідка Британії припускає, що це формування відокремить функції річкового патрулювання від Чорноморського флоту, в той час як Чорноморський флот діятиме далі у східній частині Чорного моря.

«Дніпровська флотилія, ймовірно, буде вразливою до українських надводних катерів без екіпажу, які ефективно знищують російські судна, що діють у Чорному морі», – вказано у зведенні.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, за минулу добу війська РФ здійснили три безуспішні атаки на позиції українських військ біля Кринок.

На початку березня Сили оборони півдня повідомляли, що ЗСУ «продовжують розширювати плацдарм» на лівобережжі Дніпра. А керівниця пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». запевнила, що оборонні споруди на правому березі Дніпра облаштовані так, що у російської армії немає можливості навіть наблизитися до них.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд виділив 1,3 мільярда гривень для облаштування оборонних споруд на Херсонщині.

Форум